Válečná sekera


Těsně po vojně jsem se rozhodl, že si zkusím vyrobit válečnou sekeru, něco jako používali barbaři ve fantasy filmech. V tehdejší práci jsme měli jednoho kováře, kterej mi radil co a jak. Z důvodu pracnosti jsem to nekoval z jednoho kusu, ale vykoval jsem na hrubo oba břity samostatně a oko také. pak jsem to svařil a zabrousil. Použil jsem na to pružinovou ocel z listových per, z lokomotiv. Po svaření jsem břity zakalil. Násada je z buku.
Zkoušel jsem ji na polínku z borovice o průměru cca 8 cm, položené na špalku. Polínko jsem přesekl kolmo na léta jedním čistým sekem. Stejně dopadl plech tlouštky 3mm položený na špalku. Prosekl jsem jej a zasekl sekeru hluboko do špalku. Dovedu si představit co by to udělalo s přilbou a hlavou uvnitř. Poslední testovací materiál byl prut olova 6x4 cm . Ten jsem přesekl téměř celý, zůstal jen tenký můstek.
V boji by to byla vražedná zbraň, ale je těžká. Z toho vyplývá pomalá akce a obrana. A velká únava. Jasně jsem necvičený, ale po 5 minutách mlácení sekerou do špaklu jsem nebyl schopný zvednout ruce.
Pokud by se jednalo o trénovaného bojovníka, zakutého do brnění a bojoval by proti stejně chráněnému soupeři, tak by jej utloukl jen pouhou vahou sekery.
pohled z boku
Počet přístupů na stránky 429402